Plany!

Wiadomości dla tych, którzy nie dotarli na mój panel w Łodzi. A więc punkt po punkcie.

1. GWAR: Enormogantic Fail. Komiks ukaże się 6 listopada nakładem kanadyjskiego wydawnictwa Renegade Arts. Historia z uniwersum GWAR opowiedziana w stylu Rashomona – a więc punktu widzenia różnych bohaterów. Ja narysowałem 10 stron rzezi z Bonesnapperem w roli głównej. Dostałem całą masę wytycznych oraz materiałów referencyjnych, ten komiks to nie tylko kamień milowy w mojej tzw. karierze, ale również jedno z największych wyzwań. Na dysku jest już cyfrowy egzemplarz dla recenzentów. Rzecz można zamówić w sklepie ATOM Comics. Być może będę miał też trochę egzemplarzy na swoim stoisku na Niech Żyje Komiks i Ilustracja.

2. Prison Pit Księga Druga. Formalności są załatwione, a materiały czekają na tłumaczenie. Chcemy ze Słowobrazem wydać ten komiks w pierwszym kwartale 2020 roku. Jeśli uważacie pierwszy tom za chore gówno, to przygotujcie się na jeszcze bardziej pokręcone klimaty. I tak będzie do końca. Księga trzecia? Miejmy nadzieję, że też w 2020 roku.

3. Frankenrocker & the Jailbait Punks. Komiks pisany przez Roela Torresa to mini-seria składająca się z 4 zeszytów. Aktualnie kończę ołówek do numeru 3. W przypadku tego tytułu zajmuję się całą stroną wizualną – layouty, ołówek, tusz, kolor, liternictwo, skład. Frankenrocker i jego ekipa walczą z Reptilianami, którzy zaatakowali planetę Szarych Ludków. Będzie dużo muzyki, przemocy i wielkie roboty. Nr 1 powinien pojawić się w grudniowym wydaniu PREVIEWS. To oznacza, że mamy wydawcę z dystrybucją w Diamondzie. Nowy zawodnik na rynku, związany ze sklepem komiksowym ze Wschodniego Wybrzeża mającym na koncie Nagrodę Eisnera. Całość będzie gotowa w 2020 roku, kto wie, może uda nam się wydać to w jednym tomie po polsku?

4. Rotmistrz Polonia. Po raz pierwszy w druku, nakładem Wydawnictwa 23! Co będzie można znaleźć w środku? Komiks (napisany przeze mnie, narysowany przez Łukasza Godlewskiego), historię bohatera (od niej wszystko się zaczęło, dekadę temu stworzyliśmy z Łukaszem postać “pierwszego polskiego superbohatera” na potrzeby prelekcji w ramach Bałtyckiego Festiwalu Komiksu) oraz opowiadanie, którego akcja będzie się działa na pewnej tajemniczej wyspie. Komiks zostanie nieco odświeżony (szarości) a liternictwem i składem zajmie się Robert Sienicki. Projekt jest więc w dobrych rękach. Przewidywana premiera: Rumia Comic Con 3.

5. Rumia Comic Con 3. 7 marca 2020 roku, Stacja Kultura. Program jest niemalże gotowy, ale nie ogłaszamy go jeszcze, żeby w razie zmian nie aktualizować rozpiski co kilka dni. Lada dzień zaczniemy ogłaszać informacje o wystawcach, premierach, warsztatach. Strona festiwalu będzie uzupełniana na bieżąco. Zapraszam serdecznie!

6. Terra Incognita. Tak, wydamy w ramach ŁKP grę fabularną! Rzecz jest oparta o zasady Fajerbola autorstwa Łukasza Kołodzieja (jednego z gości RCC3). Będzie to kompletna edycja, zawierająca podstawkę, dodatki, przygodę – wszystko uzupełnione, zredagowane i ułożone w czytelny sposób. Do tego ekran Mistrza Gry! Setting jest mocno pulpowy, będziecie mogli się wcielić w bohaterów walczących o przetrwanie na wyspie, która pewnego dnia wynurzyła się na środku oceanu. To właśnie tam będzie osadzona akcja opowiadania o Rotmistrzu. Przewidywana premiera: Rumia Comic Con 3.

7. Innsmouth Cop. Mój scenariusz, rysunki Zavki. Format B5 lub zbliżony, ok. 80 stron. Bądźcie czujni, bo będziemy potrzebowali wsparcia przy produkcji tego komiksu. Chcemy zorganizować zbiórkę bez pośrednictwa platformy crowdfundingowej i przewidujemy super bonusy dla wspierających. Jeśli to się uda, to rozje… zmienimy nieco system.

8. Eagle 8. Przygodowy ongoing w świecie stworzonym przez Chance’a Priesta, który jest (tak jak ja) wyznawcą Jacka Kirby’ego. Czego tam nie będzie. Bomby atomowe, wielkie łodzie podwodne, nazi-gobliny, wulkany, dżungle, akcja, akcja i akcja. Aktualnie pracuję nad layoutami i przełożeniem strumienia świadomości Chance’a na scenariusz komiksu. Przewidywana premiera pierwszego zeszytu: Zolocon 2020.

9. Slimeverse. Chyba najambitniejszy ze wszystkich wymienionych projekt, w który angażuję ponad 30 polskich autorów. Chciałbym tą antologią uczcić 10 lat mojej pracy komiksowej. Tu też będzie zbiórka. Też oddolna.

Uwaga, uwaga. To nie są wszystkie projekty, w które jestem zaangażowany. Glaxial, Knock Off Wars 2, karty kolekcjonerskie, figurki… Jest tego więcej, ale nie wszystko na raz. Pół wszystkiego na raz wystarczy. Serdecznie dziękuję za wsparcie Słowobrazowi, autorom, którzy chcą ze mną współpracować oraz czytelnikom, którzy chcą kupować moje produkcje. 2020 będzie nasz!